Ideą Festiwalu jest kształtowanie w człowieku nadziei, będącej niezaprzeczalnym fundamentem ludzkiego życia. Ogólnopolski Festiwal Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej NADZIEJA, poprzez działanie na różnych płaszczyznach kultury, dociera ze swoim przesłaniem do każdego jego uczestnika.

09-10.11.2012. IX Ogólnopolski Festiwal Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej NADZIEJA

ostatnia aktualizacja 15.10.2012 poniedziałek 16:18

Materiały organizatora 

9 listopada 2012 r. (piątek)

19:00 – koncert Zespołu TREBUNIE-TUTKI

Program: „Podniesienie”,
gościnnie Michał Kulenty – saksofon.

TREBUNIE-TUTKI – to muzykująca od pokoleń góralska rodzina, która nie tracąc nic ze swojego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata w Europie, a także w Azji i Ameryce Północnej oraz reprezentujący Polskę m.in. na Expo w Portugalii i Japonii. Trebunie-Tutki jako pierwszy zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce Listy Muzyki Świata Europejskiej Unii Radiowej.

Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnym instrumentarium, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania, Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy NOWĄ MUZYKĘ GÓRALSKĄ, wraz z zespołem rozwija i wzbogaca rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje.

10 listopada 2012 r. (sobota)

17:00 – recital IRENY SANTOR pt. „Tych lat nie odda nikt...”,
Czesław Majewski – fortepian.

Irena Santor, niekwestionowana Pierwsza Dama Polskiej Piosenki, nagrała ponad tysiąc piosenek, z których wiele stało się niezapomnianymi przebojami jak np. „Tych lat nie odda nikt”, „Powrócisz tu”, „Już nie ma dzikich plaż”, „Embarras”. Kryształowo czysty głos i wyjątkowa muzykalność oraz kunszt interpretacyjny czynią z niej artystkę wielkiego formatu – ponadczasową. Znają ją wszyscy, w każdym wieku a Jej piosenki są wciąż aktualne i nadal brzmią z tą samą ogromną siłą…

Wyjątkowy koncert – spotkanie z najpopularniejszą polską piosenkarką naszych czasów. Recital największych przebojów przeplatany będzie piosenkami z najnowszej płyty „Kręci mnie ten świat”, która spotkała się z entuzjastycznymi opiniami recenzentów, zdobywając jednocześnie serce i uznanie publiczności.

Artystce towarzyszy na fortepianie Czesław Majewski, kompozytor, pianista, dyrygent i aktor kabaretowy. Popularność przyniosły mu występy w telewizyjnym Kabarecie Olgi Lipińskiej (pan Czesio) oraz programach muzycznych „Śpiewające fortepiany" (TVP2) i „Singa Dinga" (TV Puls).

Bilety: 30 zł (parter), 20 zł (balkon).

Więcej informacji dostępne jest na stronie: www.festiwal.org.pl.

Powiązane artykuły