Juan Atkins, nazywany „ojcem chrzestnym techno”, będzie gwiazdą piątego ElektroKlubu.

02.02.2019. ElektroKlub V

ostatnia aktualizacja 30.01.2019 środa 14:59

 

ElektroKlub to cykl energetycznych imprez organizowanych w nieoczywistych lokalizacjach w całej Polsce. Nazwa nieprzypadkowo odwołuje się do nieistniejącego już katowickiego klubu Elektro, który był jednym z najważniejszych miejsc na Śląsku dla fanów świeżych brzmień. Gośćmi poprzednich edycji ElektroKlubu byli m.in. Superpitcher, Efdemin, Robag Wruhme, Legowelt i i wiele innych gwiazd.

Juan Atkins dorastał w okolicach Detroit, gdzie wraz z Derrickiem May i Kevinem Saundersonem stworzył kultowy kolektyw The Belleville Three. W 1982 roku Atkins wraz z Rickiem Davisem stworzył przełomowy projekt Cybotron, który w 1985 ewoluował w istniejący do dziś Model 500. W tym samym roku założył wytwórnię Metroplex, jedna z najważniejszych oficyn Detroit techno. Juan Atkins słynie z motorycznych rytmów okraszonych futurystycznymi melodiami o przestrzennych.

Steve Bug to jeden z mistrzów minimalistycznego grania na styku muzyki house i techno. DJ, producent, właściciel wytwórni Poker Flat, Dessous i Raw Elements. Z racji niezawodnie profesjonalnego podejścia nazwany przez Resident Advisor „gentlemanem techno”. Słynie z doskonałego wyczucia groove’u i perfekcyjnych umiejętności djskich.

 

Ø [Phase] jest obecny na brytyjskiej scenie techno od końca lat 90. Początkowo pracował jako inżynier dźwięku, oddając się produkcji po godzinach. Jego nagrania grywają Marcel Dettman, James Ruskin, Robert Hood, Ben Klock, Rødhåd i wielu innych. On sam grywa rocznie ok. 70 imprez w Europie, Azji, Australii i obu Amerykach. W ostatnich miesiącach Phase kooperował wspólnie z legendarnym zespołem Underworld. Pierwszy opublikowany efekt tej współpracy to hipnotyczne acid techno „Dexter’s Chalk”.

 

Multimedialne liveacty łączące wysmakowane wizualizacje z poruszającym dźwiękiem zapewnią Max Cooper oraz Chino. Ten pierwszy urodził się w Belfaście, ale na stałe mieszka w Londynie. Na co dzień doktor genetyki, w wolnych chwilach tworzy melodyjną elektronikę, pełną odniesień do techno, ambientu, IDM i muzyki klasycznej, ale pozostającą w tanecznym, klubowym wymiarze. Z kolei Chino to producent i performer muzyczny, a także grafik, miłośnik gór i syntezy analogowej. Słynie ze spontanicznych występów na żywo. Podczas ElektroKlub V zaprezentuje premierowy projekt AV, w którym stroną wizualną zajmie się Jan Dybała Jr. Obaj artyści pochodzą z Katowic i występowali razem w 2007 roku. Teraz wrócą.

Program imprezy zamyka dzuma - didżej, przedstawiciel kolektywu oraz cyklu imprez SYNTETYK, skupiającym się na lokalnych artystach. Jest również współorganizatorem imprezy charytatywnej FLAUTA i pracownikiem SideOne, słynnego sklepu z płytami w Warszawie. W MCK otworzy wieczór eksperymentalnym setem.

Powiązane artykuły