Wracającym z górskich wypadów polecamy zajrzenie do Wrocławia lub Gliwic, gdzie w świątecznej odsłonie „Kolejkowo” zaprasza do zminiaturyzowanego świata Dolnego i Górnego Śląska.

Wracając z gór

ostatnia aktualizacja 28.12.2021 wtorek 13:49

 

Kolejkowo to największe w Polsce makiety, tętniące ruchem, przedstawiające dokładnie odwzorowaną rzeczywistość i tradycje – regionu Górnego Śląska w Gliwicach i regionu Dolnego Śląska we Wrocławiu. W tym świecie również pory dnia ulegają zmianie. Dzień trwa 9 minut, po których następuje noc i zapalają się uliczne latarnie.

Wrocławskie Kolejkowo mieści się w Sky Tower na I piętrze. Ekspozycja liczy 900 metrów kwadratowych. Makieta zawiera 510 metrów torowiska, 15 pociągów, 215 samochodów, 242 budynki i 3437 figurek.

Gliwickie Kolejkowo zlokalizowane jest w CH Europa Centralna.
Na powierzchni 900 metrów kw. zgromadzono 460 metrów torowiska, 12 pociągów, 195 samochodów, 235 budynków i 3200 figurek.

Z okazji świątecznego okresu, w jednej i drugiej lokalizacji otwarto dodatkową atrakcję „piernikowe miasto” .
Miasto z piernika to ponad tona korzennego ciasta, czekoladowe jeżdżące pociągi, ozdobiona kolorowym lukrem choinka, pachnące cynamonem mikołaje i ludziki oraz prawie 300 piernikowych chatek. Piernikowe wystawy można podziwiać do końca lutego.