Przepowiednia głosi, że każdy, kto posiada smartfona lub inne mobilne urządzenie PDA oraz z systemu do nawigacji GPS korzystać umie, miejsce ukrycia bursztynowego skarbu odnajdzie, a tym samym szczęśliwym i bogatym się stanie. Wielka jest bowiem potęga i prastara moc w bursztynie zaklęta.
01.10.2011. Gra terenowa na Szlaku Bursztynowym podczas Światowego Dnia Turystyki w Wieluniu
ostatnia aktualizacja 15.10.2011 sobota 14:12

Zapraszamy do udziału w cyklicznie odbywających sie grach terenowych przeznaczonych dla posiadaczy smartfonów i urządzeń mobilnych PDA z funkcją nawigacji GPS. W grze mogą wziąć również udział posiadacze tradycyjnego dostępu do Internetu, lecz będą zmuszeni wykazać sie większym sprytem i doświadczeniem. Miejscem tej gry będzie teren obchodów Światowego Dnia Turystyki w Wieluniu.
Scenariusz gry
Wtajemniczeni głoszą, że kupcy, którzy w wędrówce po Szlaku Bursztynowym zjechali do Wielunia przed Światowym Dniem Turystyki zostawili tam bursztynowe skarby.
Zawsze czujni Wojowie Szlaku Bursztynowego o zdarzeniu się dowiedzieli i liczne straże przy skarbach postawili. Wtajemniczeni też mówią, że w ostatnich wieczorach sporo zacnej nalewki bursztynówki wojowie spili i jest pewne, że ich czujność nadmiarem trunku ograniczona została. Zatem każdy śmiałek, który sięgnie po skarby, a będzie musiał stawić im czoła szanse będzie miał duże, gdyż mocny trunek ze sprawnością posługiwania się orężem w sprzeczności stoi.
Przepowiednia głosi, że śmiałkowie, którzy miejsca skarbów odnajdą, wojów przechytrzą i pierwsi o braku czujności strażników powiadomią wodza drużyny, zostaną godnie nagrodzeni.
Zapraszamy odważnych i wyposażonych w smartfony lub urządzenia PDA (Lark), które powinny zaprowadzić do ukrytych skarbów bursztynowych. Pewność mamy, że technologia i nawigacja GPS wesprze każdego śmiałka w konfrontacji z siłą miecza i topora strażników skarbu.
Niżej jeszcze kilka dobrych porad
Zawsze w grach związanych z poszukiwaniem bursztynowych skarbów mogą okazać się przydatne aplikacje opracowane dla potrzeb systemu informacyjno-nawigacyjnego Łódzkiego Szlaku Konnego. Są one naprawdę darmo, a zawsze je udostępniają:
- Portal Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej – www.turystyka.wielun.pl
- Portal Turystyki Aktywnej „W siodle” – www.wsiodle.lodzkie.pl
- www.map4U.pl zawsze dostępny na smartfonach pod adrersem m.map4U.pl
Możemy podpowiedzieć, że dla przechowania skarbów miejscowe zabytki wybrano, które leżą nie dalej od stanowiska wodza drużyny niż 1 km. Jak głosi legenda wskazane portale opisują wszystkie atrakcje historyczne miejsca gry terenowej. Natomiast spryt i doświadczenie aktywnego turysty pomoże wybrać to miejsce, którego wojownik w historycznym odzieniu strzeże.
Po znalezieniu skarbu, należy jak najprędzej do wodza w obozowisku drużyny się zgłosić, ponieważ liczba nagród jest ograniczona. Miejsce wyróżniają:
- totem Drużyny Wojów Szlaku Bursztynowego,
- herby wieluńskie,
- znaki map4U.pl.
Wódz drużyny oraz jego straże przyboczne wszelkich możliwych pomocy udzielą, w przypadku kiedy technologia ICT oraz GPS trudności sprawiać zaczną.
Skarby najcenniejsze posiadać będzie wojownik o cechach wyjątkowych, które zdradzone zostaną w dniu gry na stronach www. Sam wódz tę wieść, jak również kilka innych ostatecznych zasad ogłosi w obozowisku drużyny.
Przy okazji nadmieniamy
Aplikacje do nawigacji GPS ułatwiają dostarczać końską dawkę przygody zarówno turystom:
- rowerowym,
- samochodowym,
- pieszym,
- konnym,
- na wodnych szlakach,
a także są przydatne dla wszystkich zainteresowanych zabytkami, kulturą oraz pięknem krajobrazów i uroków polskiej przyrody.
Dlaczego naprawdę darmo?
Baza danych oraz aplikacje GPS dla smartfonów i urządzeń mobilnych PDA, które każdy turysta może pobierać nieodpłatnie z portali powstały dzięki realizacji projektów:
- „Turystyka w siodle – infrastruktura innowacyjnego i unikatowego produktu turystycznego”,
- „Wzmocnienie roli Szlaku Bursztynowego i innych szlaków tematycznych w zintegrowanym produkcie turystycznym województwa łódzkiego”.
Każdy turysta może pobrać aplikacje GPS naprawdę darmo, na stronach:
- Portal Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej – http://www.turystyka.wielun.pl
- Portal Turystyki Aktywnej „W siodle” – http://www.wsiodle.lodzkie.pl
- http://www.map4U.pl , również zawsze dostępny na smartfonach pod adresem m.map4U.pl