Śląski Szlak Historii Górnictwa Górnośląskiego

Żółty szlak pieszy znajduje się na Wyżynie Śląskiej. Łączy Łubianki oraz Rybnik. Przewidywany czas przejścia wynosi 19 godz. i 35 min.

Długość trasy: 96 712 m Oblicz czas wycieczki

Opis

Żółty szlak liczący ponad 96 kilometrów zaczyna się w Łubiankach. Następnie prowadzi przez liczne mniejsze i większe miejscowości województwa śląskiego, w których znajdziemy takie ciekawe miejsca jak spichrz w Dobieszowicach, Schron Bojowy Obszaru Warownego „Śląsk” w Piekarach Śląskich, pałac „Zameczek”, kościół pw. św. Antoniego Padewskiego, kościół ewangelicko-augsburski im. Marcina Lutra oraz zespół pałacowo-parkowy w Siemianowicach Śląskich, willa Uthemanna, osiedle Giszowiec czy kościół pw. śś. Jana i Pawła Męczenników w Katowicach, kościoły pw. św. Wojciecha i św. Jana oraz zabytkowy rynek w Mikołowie, zespół pałacowy w Leszczynach czy kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, kościół pw. Matki Bożej Różańcowej i św. Katarzyny Aleksandryjskiej czy zamek w Rybniku.

Charakterystyka zagospodarowania turystycznego

Zagospodarowanie turystyczne jest bardzo dobrze rozwinięte na trasie szlaku. Przebiega on przez kilka większych miast województwa śląskiego dlatego też znajduje się tutaj duża ilość zarówno obiektów noclegowych jak i gastronomicznych oraz baza towarzysząca.