W dniach 1-2 października w Wieluniu odbyły się obchody Światowego Dnia Turystyki. Impreza zorganizowana została pod hasłem „Turystyka – łączy kultury”.

01-02.10.2011. Światowe Dni Turystyki w Wieluniu – relacja

ostatnia aktualizacja 15.10.2011 sobota 15:24

Łukasz Konieczny 

Podczas tegorocznych obchodów Światowego Dnia Turystyki w Wieluniu pogoda dopisała. Było dużo osób zainteresowanych turystyką. Na scenie wręczono wiele nagród i wyróżnień osobom zasłużónym dla turystyki. Odbyły się również różnego rodzaju występy artystyczne.

W trakcie imprezy zaginęli wojowie ze skarbami bursztynowymi. Znaleźli się chętni, którzy postanowili pomóc ich odnaleźć. Na szczęście wojowie byli wyposażeni w urządzenia elektroniczne (tzw. trackery) monitorujące turystę na szlaku, co ułatwiło naszym śmiałkom w poszukiwaniach zaginionych. Uczestnicy tej gry terenowej musieli najpierw na stronie portalu obserwować jak poruszają się wojowie, a następnie odnaleźć ich w terenie. Wszystkim uczestnikom udało się odnaleźć wojów i zostali za to nagrodzeni.

Wieluń. Światowe Dni Turystyki 2011

Uczestnicy gry terenowej

 

Nie zabrakło również poszukiwań bursztynu. Wojowie Drużyny Szlaku Bursztynowego zasiali bursztyn w piaskownicy na placu obok fontanny. Dzieci jak i dorośli bardzo intensywnie szukali bursztynów, a wszyscy pilnie przetrząsajacy piasek znalazcy bursztynu byli nagrodzeni w namiocie Drużyny Wojów Szlaku Bursztynowego.

Wieluń. Światowe Dni Turystyki 2011

Poszukiwacze bursztynu

 

Znaleźli się również chętni, którzy postanowili przywdziać zbroję i z mieczem w ręku na chwilę stać się prawdziwym wojem. Odwagę i spryt uczestników zabaw z wojami upamiętnią galerie fotografii.

Wieluń. Światowe Dni Turystyki 2011

Najmłodsza wojowniczka


Technika w promocji zabytków i wydarzeń kulturalnych

W historycznym obozowisku i w strojach Drużyny Wojów Szlaku Bursztynowego specjaliści informatyki oraz map cyfrowych prezentują możliwości systemu informacyjno-nawigacyjnego, tak bardzo przydatnego dla wszystkich turystów aktywnych. Pokazują jak portal skalowany na poziomie ogólnopolskim, regionalnym (wojewódzkim) oraz lokalnym (powiatowym, gminnym) jest innowacyjnym i skutecznym narzędziem promocji dla każdego regionu przyjaznego turystom aktywnym, którzy również na co dzień korzystają z nawigacji GPS.

Podczas zabawy w terenie udowadniają i podkreślają, że smartfony to środki dzisiejszej techniki, które należy wskazywać m.in. młodym ludziom jako podstawowe kanały dotarcia do zabytków i atrakcji kulturowych oraz kalendarium wydarzeń kulturalnych.

Dlaczego naprawdę darmo?

Każdy turysta może pobrać aplikacje GPS dla smartfonów i urządzeń mobilnych PDA naprawdę darmo, m. in. na stronach:

Bezpłatna forma udostępnienia aplikacji możliwa jest dzięki naszym sponsorom, których celem statutowym nie jest zarabianie pieniędzy.

Na przykład Fundacja informatyki i Zarządzania z Łodzi w ramach działalności statutowej tworzy bazy danych i mapy cyfrowe dla turystów.

Redakcja map4U na terenie całej Polski szuka i skutecznie znajduje gospodarzy regionów przyjaznych turystom aktywnym. Gospodarzy, którzy w ramach swoich budżetów na promocję oraz informatyzację, fundują turystom aplikacje informacyjno-nawigacyjne udostępniane na stronach portalu.

Powiązane artykuły

Powiązane wydarzenia

Promowane wydarzenia Archiwum wg daty wydarzenia