IX edycja Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła Light Move Festival odbędzie się w dniach 27-29 września (piątek – niedziela, w godz. od 19:00 do 24:00).

27-29.09.2019. Light Move Festival ponownie rozświetli Łódź

ostatnia aktualizacja 23.09.2019 poniedziałek 11:33

materiały organizatora 

Tegoroczny Festiwal to nowa trasa, umożliwiająca poznawanie odnowionych przestrzeni w centrum Łodzi, rekordowa reprezentacja artystów zagranicznych i kilkadziesiąt punktów: iluminacji, mappingów, pokazów laserowych, instalacji i muzycznych przystanków, które składają się na program Light Move Festival.

Centralnym miejscem instalacji będzie ulica Traugutta, gdzie stanie świetlny tunel, symbolicznie wprowadzający uczestników festiwalu w odnawianą przestrzeń Nowego Centrum Łodzi. Imponująca strzelista konstrukcja o długości trzydziestu metrów mierząca w najwyższym punkcie dziewięć metrów, świetlista brama, zatytułowana jest Bifröst. To słowo w mitologii nordyckiej oznacza lekki most między królestwem żywych, a królestwem bogów, zaś sama „migocząca ścieżka” odnosi się do tęczy, która powstaje tylko z trzech kolorów. 
Stojąc przy Traugutta będzie można podziwiać mapping Brave New City, zrealizowany na bryle Łódzkiego Domu Kultury, który będzie opowieścią o nasycaniu naturalnej przestrzeni działaniami człowieka. A stamtąd tylko kilka kroków dzieli widza od pokazów na tle cerkwi Aleksandra Newskiego. Oczywiście tradycyjnie ważne miejsce na festiwalowej mapie zajmie ulica Piotrkowska, gdzie szczególnie wyjątkowo prezentują się pokazy mappingu 2D/3D.

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła organizowany jest od 2011 roku. Każdego roku festiwal gromadzi tłumy łodzian i przyjezdnych, w tym bardo wielu specjalnie przyjeżdżających turystów zagranicznych.
Ubiegłoroczny festiwal odwiedziło około 700 000 osób. Stwarza to określone problemy komunikacyjne, dlatego w trakcie trwania pokazów festiwalowych dokonywane będą zmiany w komunikacji ruchu.

Szczegółowy program imprez i miejsc festiwalowych dostępny jest na firmowej stronie internetowej Festiwalu.

Powiązane artykuły