Facebook
Konkurs fotograficzny

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym. Prześlij nam ciekawe zdjęcia atrakcyjnych miejsc w Polsce i wygrywaj cenne nagrody!


więcej...

Konkurs filmowy

Obejrzyj inspiracje do brania udziału w wydarzeniach atrakcyjnych dla turystów aktywnych. Przekaż swój film w innym ciekawym temacie. Każdy film będzie zgłoszony do konkursu. Autor filmu najlepszego w danym roku wygra tablet.

więcej...

Pobierz bezpłatnie
Ankieta

Monitoring przez lokalizator GPS

Lokalizator GPS zapewnia stały monitoring użytkownika w terenie i umożliwia szybkie wezwanie pomocy poprzez naciśnięcie jednego przycisku.

Opis

Lokalizator GPS jest to urządzenie monitorujące uczestnika wycieczki.

Dzięki użyciu lokalizatora GPS w dużej mierze wzrasta bezpieczeństwo uczestnika wycieczki dzięki funkcjom jakie posiada lokalizator tj:

 • stałe monitorowanie pozycji geograficznej uczestnika wycieczki. Lokalizator periodycznie wysyła komunikaty do Centrum Przetwarzania Danych (CPD) o zmieniającej się pozycji uczestnika wycieczki,
 • możliwość szybkiego wezwania pomocy poprzez naciśnięcie przycisku SOS na obudowie lokalizatora.

Gdzie możesz zaopatrzyć się w lokalizator GPS?

Jeśli nie posiadasz własnego lokalizatora GPS, to można wypożyczyć go w wyznaczonych Punktach Informacji i Monitorowania Turysty. Punkty informacji i monitorowania turysty można wyszukać na mapie portalu wpisując w pole szukaj: punkt informacji i monitorowania turysty zaznaczając opcję szukania: wszędzie i wybierając kategorię: Informacja turystyczna.

Uwaga!!!
Punkt Informacji i Monitorowania Turysty wypożycza tylko urządzenia do monitoringu. Każdy, kto chce wypożyczyć lokalizator GPS musi posiadać swoją kartę SIM z środkami na koncie.

Niezbędne rzeczy do prawidłowego działania GPS Trackera:

 1. Skonfigurowany GPS Tracker.

 2. Karta SIM bez kodu PIN z dostępnymi środkami na koncie i transmisją danych GPRS (praktycznie każda karta prepaid spełnia te wymagania).

Niezbędne rzeczy do skonfigurowania GPS Trackera:

 1. Komputer z systemem Windows XP/Vista/7.

 2. Specjalny kabel konfiguracyjny USB RS232 (nie pomylić ze zwykłym kablem USB).

 3. Sterownik PL2303 Prolific WDMDriverInstaller v1.6.1.

 4. Program do konfiguracji AVL Config.

 5. GPS Tracker

Pobierz pliki

Aby skonfigurować urządzenie pobierz poniższe pliki i postępuj zgodnie z instrukcją.

Po prawidłowym skonfigurowaniu urządzenia i włożeniu karty SIM, można obserwować swoje położenie na stronie monitoring.cpd.fiiz.pl

Użycie lokalizatora

Po wypożyczeniu lokalizatora wystarczy włożyć kartę SIM do złącza lokalizatora z prawej strony urządzenia i włączyć urządzenie przyciskiem z prawej strony „ON”. Po odczekaniu 40 sekund urządzenie jest gotowe do pracy.

img_8232.jpg

Trzy diody na obudowie wyświetlają stan urządzenia gdzie:

 1. Czerwona dioda „Power” oznacza stan włączenie urządzenia.
 2. Niebieska dioda GPS informuje o stanie modułu GPS, gdzie:
  • miganie – zapalanie diody na czas 0,1 sekundy i wyłączenie na 2,9 sekundy oznacza, że urządzenie prawidłowo ustaliło pozycję GPS (tzw. ustalenie GPS fix),
  • miganie – zapalanie diody na czas 1 sekundy i wyłączenie na 2 sekundy oznacza, że urządzenie nie ustaliło pozycji GPS (tzw. brak GPS fix).
 3. Zielona dioda GSM informuje o statusie modułu GSM, gdzie:
  • miganie – zapalanie diody na czas 0,1 sekundy i wyłączenie na 2,9 sekundy oznacza, że urządzenie prawidłowo połączyło się z siecią GSM.
  • miganie – zapalanie diody na czas 1 sekundy i wyłączenie na 2 sekundy oznacza, że urządzenie nie połączyło się z siecią GSM.

img_8236.jpg img_8237.jpg img_8238.jpg

Przed pierwszy użyciem:

 • upewnij się, że urządzenie jest naładowane. Urządzenie można ładować za pomocą złącza mini USB, umieszczonego z prawej strony urządzenia. Bateria wystarczy na 13 godzin działania urządzenia. Maksymalny czas ładowania urządzenia to 3 godziny. Podczas ładowanie czerwona dioda jest włączona. Po naładowaniu, dioda zostanie wyłączona,
 • sprawdź, czy na karcie SIM są środki umożliwiające wysyłanie SMS i danych pakietowych GPRS,
 • po włączeniu urządzenia poczekaj około 40 sekund na inicjalizację urządzenia.

img_8230.jpg

Jeśli nie posiadasz własnego lokalizatora GPS, to można wypożyczyć go w wyznaczonych Punktach Informacji i Monitoringu Turysty.

Uwaga!!!
Punkt Informacji i Monitoringu Turysty wypożycza tylko urządzenia do monitoringu. Każdy, kto chce wypożyczyć lokalizator GPS musi posiadać swoją odpowiednio kartę SIM z środkami na koncie.

 

Niezbędne rzeczy do prawidłowego działania GPS Trackera:

 1. Skonfigurowany GPS Tracker.

 2. Karta SIM bez kodu PIN z dostępnymi środkami na koncie i transmisją danych GPRS (praktycznie każda karta prepaid spełnia te wymagania, można ustalić w Punkcie Informacji i Monitoringu Turysty jaka oferta jest w dniu dzisiejszym najkorzystniejsza).

 

Niezbędne rzeczy do skonfigurowania GPS Trackera:

 1. Komputer z systemem Windows XP/Vista/7.

 2. Specjalny kabel konfiguracyjny USB RS232 (nie pomylić ze zwykłym kablem USB).

 3. Sterownik PL2303 Prolific WDMDriverInstaller v1.6.1.

 4. Program do konfiguracji AVL Config.

 5. GPS Tracker.

Dokumenty