Facebook
Konkurs fotograficzny

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym. Prześlij nam ciekawe zdjęcia atrakcyjnych miejsc w Polsce i wygrywaj cenne nagrody!


więcej...

Konkurs filmowy

Obejrzyj inspiracje do brania udziału w wydarzeniach atrakcyjnych dla turystów aktywnych. Przekaż swój film w innym ciekawym temacie. Każdy film będzie zgłoszony do konkursu. Autor filmu najlepszego w danym roku wygra tablet.

więcej...

Pobierz bezpłatnie
Ankieta

Mobilny przewodnik

PAK to multimedialny, mobilny przewodnik turystyczny. Jest to aplikacja na telefon komórkowy, która umożliwia użytkownikom zaznajomienie się z pełną turystyczną i kulturalną ofertą miasta.

Opis

PAK to multimedialny, mobilny przewodnik turystyczny. Jest to wygodna aplikacja na telefon komórkowy, którą można za darmo pobrać ze sklepu z aplikacjami Google Play.

Przykładem aplikacji jest PAK „W siodle” – kompleksowy przewodnik turystyczny po województwie łódzkim, który umożliwia interaktywne korzystanie z atrakcyjnej i profesjonalnie przygotowanej informacji turystycznej na ekranie telefonu komórkowego. Aplikacja powstała w ramach projektu „Turystyka w siodle – infrastruktura innowacyjnego i unikatowego produktu turystycznego”. PAK wykorzystuje technologię geolokalizacji oraz cyfrowych map, dzięki którym użytkownik dostaje informacje o obiektach znajdujących się w pobliżu i bez kłopotu może dotrzeć do wybranych miejsc.

W aplikacji turysta znajdzie wszystkie najważniejsze informacje na temat oferty turystycznej danego regionu:

  • spis miejsc kultury i rozrywki (muzea, galerie, kina, teatry czy puby),
  • bazę noclegów,
  • informacje gdzie i co zjeść,
  • szlaki turystyczne,
  • walory przyrodnicze.
Spis atrakcji turystycznych podzielony jest na kategorie, co ułatwia ich wyszukiwanie. Opisy interesujących miejsc, szlaków, zabytków czy restauracji, wzbogacone zdjęciami i ikonami, są na bieżąco uaktualniane.  Aplikacja posiada także skaner kodów 2D, który dodatkowo usprawnia korzystanie z informacji turystycznej.

Pobierz PAK „W siodle”

Aplikacja PAK "W siodle" dostępna jest w dwóch wersjach – standardowej (pełnej) i light (demonstracyjnej). Wersja „light" zawiera tylko przykładowe atrakcje turystyczne oraz niewielkie rozmiarowo mapy – opisy wszystkich obiektów turystycznych województwa łódzkiego wraz z ich dokładną lokalizacją znajdują się w pełnej wersji aplikacji. 

Aby pobrać PAK „W siodle”:
  • wejdź na urządzeniu mobilnym z systemem Android do sklepu z aplikacjami Google Play (kliknij logo poniżej)
  • wpisz nazwę PAK „W siodle”, wybierz wersję aplikacji, zainstaluj i korzystaj!

Korzystaj z aplikacji PAK bez ograniczeń.

Posiadaczy telefonów komórkowych typu smartfon zapraszamy także do korzystania z rozszerzonej rzeczywistości. Więcej można przeczytać w dziale poświęconym rozszerzonej rzeczywistości.