Facebook
Konkurs fotograficzny

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym. Prześlij nam ciekawe zdjęcia atrakcyjnych miejsc w Polsce i wygrywaj cenne nagrody!


więcej...

Konkurs filmowy

Obejrzyj inspiracje do brania udziału w wydarzeniach atrakcyjnych dla turystów aktywnych. Przekaż swój film w innym ciekawym temacie. Każdy film będzie zgłoszony do konkursu. Autor filmu najlepszego w danym roku wygra tablet.

więcej...

Pobierz bezpłatnie
Ankieta

Bezpłatne aplikacje (oprogramowanie) i materiały

Serwis udostępnia bezpłatnie tekstowe i multimedialne materiały o szlakach, obszarach, obiektach, atrakcjach oraz bazie turystycznej i kulturalnej, a także umożliwia pobieranie i użytkowanie aplikacji nawigacyjnych GPS.

W portalu możemy pobierać różne aplikacje (oprogramowanie) oraz materiały tekstowe i multimedialne na dwa sposoby:

 • bezpłatny (dotyczy turystów),
 • związany z przekazaniem opłaty (dotyczy instytucji publicznych oraz firm).

Polecamy zawartość stron portalu wszystkim turystom aktywnym oraz odbiorcom (klientom) szerokiej oferty wydarzeń kulturalnych. Misją redakcji jest stworzenie praktycznego przewodnika, wszechstronnie wykorzystującego możliwości interaktywnych map cyfrowych oraz urządzeń nawigacyjnych GPS. Dlatego pobieranie większości materiałów dla celów prywatnych jest bezpłatne.

Bezpłatne pobieranie aplikacji i materiałów

Regulamin Serwisu opisuje zasady bezpłatnego udostępniania zasobów portalu. Niżej wskazujemy najczęściej występujące w praktyce, przypadki wykorzystania takiej możliwości:

 • Korzystający z urządzeń nawigacyjnych GPS, Użytkownicy mogą pobierać pliki zawierające pakiety współrzędnych dotyczących w szczególności przebiegu szlaków turystycznych oraz położenia obiektów, atrakcji, a także bazy turystycznej i kulturalnej.
 • Portal udostępnia również aplikacje (oprogramowanie) do urządzeń nawigacyjnych GPS, smartfonów i telefonów komórkowych. Te kwestie opisują szczegółowo strony w dziale „Pobierz darmowe aplikacje”.
 • Często potrzebujemy zabrać ze sobą w teren wybraną kartę informacyjną, w celu wykorzystania jej jako przewodnika turystycznego. W takiej sytuacji możemy wydrukować treść na papierze lub utworzyć plik PDF z zawartością karty.
 • Wiele osób odnajduje w Serwisie ciekawe dla siebie fotografie, dokumenty oraz prezentacje i inne materiały multimedialne. Pobrane materiały można przechowywać na dowolnym nośniku do celów prywatnych – aby przejrzeć w późniejszym czasie samemu lub pokazać znajomym.
 • Szczególnym zainteresowaniem cieszą się zdjęcia lotnicze zamieszczone w galeriach wielu obiektów. Usługodawcy (np. noclegi, gastronomia, rekreacja i sport, wypożyczalnie sprzętu turystycznego i sportowego) mogą wykorzystywać nasze fotografie opatrzone znakiem wodnym Serwisu1 do promocji swoich obiektów i usług na własnych stronach www.

W przypadku potrzeby innego wykorzystania materiałów gromadzonych przez Centrum Przetwarzania Danych Informacji Turystycznej i Kulturalnej (CPD)   lub produktów składających się na System Informacyjno-Nawigacyjny (SIN),   należy zapoznać się z ofertą usług płatnych lub skontaktować się z Redakcją.

Przestrzegaj Regulamin

Regulamin w §4. ZASADY BEZPŁATNEGO WYKORZYSTYWANIA MATERIAŁÓW  ednoznacznie zezwala na bezpłatne pobieranie i wykorzystanie materiałów, określając proste warunki, które należy spełnić:

 1. Każdy zarejestrowany Użytkownik Serwisu ma prawo pobrać dowolną fotografię opatrzoną znakiem wodnym Serwisu oraz dokumenty przeznaczone do pobrania.
 2. Pobrane materiały można przechowywać na dowolnym nośniku do celów prywatnych, przeglądając samemu lub pokazując znajomym.
 3. Pobrane materiały można wykorzystywać w przedsięwzięciach prywatnych, publicznych i komercyjnych na stronach www pod warunkiem:
  • obowiązkowego umieszczenia obok fotografii lub łącza do dokumentu wyraźnie widocznego imienia i nazwiska autora,
  • obowiązkowego umieszczenia obok fotografii lub łącza do dokumentu wyraźnie widocznej nazwy Serwisu (lub adresu www do Serwisu) oraz łącza internetowego otwierającego Serwis,
  • bieżącego aktualizowania w Serwisie danych rejestracyjnych Użytkownika (w szczególności adresu e-mail i telefonu kontaktowego)."

Regulamin zamyka możliwości bezpłatnego wykorzystywania fotografii oraz dokumentów przeznaczonych do pobrania w innym zakresie lub do innych celów, od przewidzianych w Regulaminie.