Facebook
Konkurs fotograficzny

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym. Prześlij nam ciekawe zdjęcia atrakcyjnych miejsc w Polsce i wygrywaj cenne nagrody!


więcej...

Konkurs filmowy

Obejrzyj inspiracje do brania udziału w wydarzeniach atrakcyjnych dla turystów aktywnych. Przekaż swój film w innym ciekawym temacie. Każdy film będzie zgłoszony do konkursu. Autor filmu najlepszego w danym roku wygra tablet.

więcej...

Pobierz bezpłatnie
Ankieta

Portal mobilny

Portal mobilny przeznaczony jest dla osób aktywnych, którzy potrzebują skorzystać z różnych informacji podczas podróży nie mając przy sobie komputera, a jedynie telefon komórkowy.

Opis

Portal mobilny jest to portal przystosowany do wyświetlania na telefonach komórkowych. Do skorzystania z portalu mobilnego potrzebny jest telefon komórkowy z dostępem do Internetu.

Jak korzystać z portalu mobilnego:

Otworzyć przeglądarkę internetową w telefonie komórkowym i wpisać adres portalu mobilnego.

m.map4U.pl

01.jpg

Otworzy się główna strona portalu mobilnego.

02.jpg

Na stronie głównej mamy listę tematów oraz tekst strony głównej. Wyróżniamy trzy typy stron:

  • „Szukaj miejsc”
  • „Kalendarium”
  • Inne strony tematyczne
„Szukaj miejsc”

Strona przeznaczona do wyszukiwania obiektów. Po wejściu na stronę wyświetla nam się pole do wpisania szukanej frazy związanej z obiektem. Pod spodem mamy siedem głównych kategorii w których możemy przeszukiwać. Można zaznaczyć jedną kategorię, kilka lub żadnej. Nie wybierając kategorii opcja szukania będzie dotyczyła wszystkich kategorii.

Na dole strony jest przycisk „Szukaj”, który rozpoczyna szukanie. W prawym górnym rogu jest ikonka powrotu na stronę główną.

03.jpg

Po naciśnięciu przycisku „Szukaj” wyświetla nam się lista wyników. Z listy wyników zawsze można wrócić do listy wyszukiwania (lewy górny róg) i do strony głównej (prawy górny róg). Jeśli lista wyników jest większa niż 15 i nie ma na pierwszej stronie szukanego obiektu, należy na dole strony za pomocą strzałki w prawo przejść na kolejną stronę.

04.jpg

Na liście wyników znajdują się obiekty z podstawowymi informacjami: nazwa, adres, miniatura zdjęcia.

Aby obejrzeć szczegółowe dane o obiekcie należy na dany obiekt nacisnąć. Otworzy nam się karta obiektu z trzema zakładkami:

  • „Szczegóły”
  • „Galeria”
  • „Mapa”

Na zakładce „Szczegóły” znajdują się wszystkie informacje o obiekcie: adres, telefony, opis, itp.

Na zakładce „Galeria” znajdują się zdjęcia obiektu. Zdjęcia wyświetlają się w formie miniatur. Jeśli chcemy oglądać zdjęcia w powiększeniu należy nacisnąć na któreś zdjęcie, a następnie przesuwać się między fotografiami (wg modelu telefonu). Powrót do miniatur uzyskujemy poprzez cofnięcie się (wg modelu telefonu).

Na zakładce „Mapa” widzimy, gdzie dany obiekt się znajduje na mapie. Cofnięcie się (wg modelu telefonu) powoduje powrót do listy wyszukanych obiektów.

  05.jpg 06.jpg 07.jpg

„Kalendarium”

Strona przeznaczona do przeglądania nadchodzących wydarzeń i aktualności. Po naciśnięciu na „Kalendarium” wyświetla nam się strona z dwiema zakładkami:

  • „Nadchodzące wydarzenia”
  • „Aktualności”

W zakładce „Nadchodzące wydarzenia” znajdują się wydarzenia, które już trwają albo dopiero będą . Wydarzenia wyświetlają się w kolejności od najwcześniejszego, to, które jest najwcześniej jest od góry.

08.jpg

W zakładce „Aktualności” znajdują się wszystkie komunikaty, które są wyświetlane w kolejności od najświeższego od góry.

09.jpg

Aby przeczytać więcej o wydarzeniu należy w niego nacisnąć.

Inne strony tematyczne

Na stronach tematycznych znajdują się różnego rodzaju artykuły tematyczne do czytania z galeriami, prezentacjami, filmami itp. Po wybraniu strony tematycznej od góry mamy dwie listy rozwijane:

  • „Pozostałe kategorie”
  • Tytuł wybranej strony

„Pozostałe kategorie”, to strony tematyczne z tego samego poziomu co wybrana strona.

Pod listami rozwijanymi mamy treść strony, którą wybraliśmy.

Na drugiej rozwijanej liście na, której wyświetla się tytuł wybranej strony znajdują się podstrony.

10.jpg 11.jpg

Z każdej strony możemy cofnąć się o jeden poziom wstecz za pomocą przycisku „Back” w lewym górnym rogu i na stronę główną za pomocą ikonki domku w prawym górnym rogu.

Koszty korzystania z portalu mobilnego są zależne od stawek poszczególnych operatorów.