Facebook
Konkurs fotograficzny

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym. Prześlij nam ciekawe zdjęcia atrakcyjnych miejsc w Polsce i wygrywaj cenne nagrody!


więcej...

Konkurs filmowy

Obejrzyj inspiracje do brania udziału w wydarzeniach atrakcyjnych dla turystów aktywnych. Przekaż swój film w innym ciekawym temacie. Każdy film będzie zgłoszony do konkursu. Autor filmu najlepszego w danym roku wygra tablet.

więcej...

Pobierz bezpłatnie
Ankieta

Serwisy turystyczne i kulturalne Ziemi Łódzkiej

Strona opisuje i rekomenduje adresy internetowe serwisów zajmujących się tematyką turystyki aktywnej oraz kultury w obszarze województwa łódzkiego.

Opis

Oficjalna strona Województwa Łódzkiego zawiera szereg przydanych informacji w różnych dziedzinach i tematach dotyczących Ziemi Łódzkiej.

Polecamy uwadze przede wszystkim te serwisy turystyczne i kulturalne Ziemi Łódzkiej, które udostępniają informacje tekstowe i multimadialne w połączniu z interaktywnymi mapami cyfrowymi:

Przede wszystkim polecamy stronę poświęconą turystyce i kulturze województwa Łódzkiego. Visitlodzkie.pl to strona gdzie każdy turysta znajdzie interesujace go informacje, a za pomocą planera będzie mógł zaplanować swój wyjazd.

  • Miłośnikom jazdy konnej polecamy Portal Turystyki Aktywnej „W siodle”, który oferuje końską dawkę przygody na trasie o długości 1817 km Łódzkiego Szlaku Konnego. Za pomocą portalu zaplanować można kompleksowo wypoczynek na szlaku konnym, zarówno dla jeźdźców, jak i dla amatorów innych sposobów aktywnego spędzania czasu. Znaleźć tu można kompletne i stale aktualizowane informacje wspomagające turystę, wykorzystać różne ścieżki planowania wypoczynku – iść śladem szlaków, przyrody, zabytków i kultury, bazy noclegowo-gastronomicznej lub bazy sportowej i rekreacyjnej. W każdej z tych kategorii odnaleźć można obiekty umożliwiające zaplanowanie pełnej i atrakcyjnej wycieczki. Portal łączy w sobie turystykę i kulturę, pokazując ich wpływ na siebie i przenikanie się.
  • Turysta odnajdzie wiele przydatnych informacji o województwie łódzkim w portalu Ziemia Łódzka. W katalogach tematycznych zamieszczono informacje zarówno o bazie noclegowej i gastronomicznej, jak i opisy przyrody oraz atrakcji regionu. Krótkie opisy szlaków podpowiadają jak aktywnie spędzić czas.
  • Wyjątkowym serwisem jest Portal Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej. Daje on kompleksową informację o zabytkach oraz walorach przyrodniczych i krajobrazowych, wraz z całą bazą turystyczną powiatu wieluńskiego. Atrakcje turystyczne oraz obiekty noclegowe, gastronomiczne, sportowe i inne prezentowane są na tle ponad 650 km tras szlaków rowerowych, pieszych wodnych i konnych.
  • Serwisem, który kompleksowo prezentuje zabytki oraz walory przyrodnicze i krajobrazowe całej Ziemi Łódzkiej jest Regionalny Katalog Zabytków Województwa Łódzkiego. Dzisiejsze zasoby katalogu obejmują opis ponad 2600 obiektów zabytkowych oraz około 150 obiektów przyrodniczych, z których już większość ma zweryfikowane współrzędne GIS. Systematycznie jest rozwijana i uzupełniana baza miejscowości w kontekście ich walorów historycznych, kulturalnych oraz krajobrazowych. Interaktywna mapa województwa łódzkiego umożliwia spacer po obiektach zabytkowych oraz obszarach parków krajobrazowych. Poprzez korzystanie z mapy odwiedzający serwis mogą poznać relacje pomiędzy obiektami, by dobrze zaplanować zwiedzanie. Wykorzystać można powiązania związane z odległością, ale także wyselekcjonować obiekty o podobnych walorach np. architektonicznych lub podobnej dacie powstania.
  • Przyrodniczy Portal Województwa Łódzkiego jest bardzo ciekawym serwisem dla wszystkich, dla których najważniejsza jest przyroda regionu i jej ochrona. Serwis przedstawia przede wszystkim obszary, gatunki i miejsca chronione przez prawo na terenie województwa łódzkiego. Dzięki wyczerpującym opisom możemy poznać wartość poszczególnych obiektów chronionych i podejmowane działania edukacyjne. Portal prezentuje także baze noclegową oferowaną w parkach krajobrazowych.
  • Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta
  • Rozkład jazdy PKS – Łódź
  • Rozkład jazdy PKS – Wieluń