Facebook
Konkurs fotograficzny

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym. Prześlij nam ciekawe zdjęcia atrakcyjnych miejsc w Polsce i wygrywaj cenne nagrody!


więcej...

Konkurs filmowy

Obejrzyj inspiracje do brania udziału w wydarzeniach atrakcyjnych dla turystów aktywnych. Przekaż swój film w innym ciekawym temacie. Każdy film będzie zgłoszony do konkursu. Autor filmu najlepszego w danym roku wygra tablet.

więcej...

Pobierz bezpłatnie
Ankieta

Multimedia

Polska to wyjątkowy kraj, nie brak tu przepięknych gór, urokliwych nadmorskich miejscowości ani równin sięgających po horyzont. To tereny niezwykłe i różnorodne. Przez tysiąclecia wędrowali tędy kupcy, osadnicy, zakonnicy, zdobywcy.

Multimedialne prezentacje, filmy, animacje oraz materiały instruktażowe ułatwią Ci poruszanie się zarówno po portalu, jak i szlakach oraz obszarach atrakyjnych turystycznie. Dzięki materiałom multimedialnym zanim rozpoczniesz swoją przygodę w terenie – lepiej poznasz specyfikę szlaków oraz ich głównych atrakcji.

W dziale „Multimedia” znajdują się tylko wybrane, przykładowe prezentacje. Na różnych stronach portalu (m. in. w kartach informacyjnych obiektów, obszarów i szlaków) znajdziesz prezentacje najciekawszych i najcenniejszych atrakcji z różnych miejsc, które możesz zwiedzić siedząc w fotelu z gorącą herbatą w ręku, po to, by w przyszłości wybrać się na szlak i obejrzeć je osobiście.

Spacer multimedialny w 3D

Prezentacja obiektu zabytkowego, starówki, kompleksowego ośrodka rekracyjno-wypoczynkowego może mieć formę spaceru multimedialnego w 3D. Poszczególne panoramy  mogą być połączone, sugerując określony scenariusz zwiedzania lub po prostu inspirować do odwiedzenia prezentowanego miejsca, poprzez wskazanie jego najciekawszych atrakcji.

Redakcja portalu informuje, że zbiór spacerów multimedialnych będzie na bieżąco powiększany. Prezentacje 3D odnajdziesz  w licznych kartach informacyjnych ciekawych obiektów, obszarów i szlaków.

Ikona_Poznan.jpg Ikona_Lodz_muzeum_wlokiennictwa.jpgmuzeum.jpg
Poznań Centralne Muzeum Włókiennictwa
w Łodzi
Ikona_Sopot.jpg Ikona_Kolej_gondolowa_Jaworzyna_Krynicka.jpg
Sopot – Molo
Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka

Filmy

Średniowieczne walki i pojedynki – Słowianie, Wikingowie i celtowie

Materiał filmowy nakręcony przez Drużynę Wojów Szlaku Bursztynowego, pasjonatów z Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Konopnickiej oraz zaprzyjaźnionych grup rekonstrukcyjnych.

 

Końska dawka przygody

Fotografie lotnicze

Nasz portal daje możliwość wirtualnego zwiedzania kraju w unikalny sposób – „Szlakiem Pegaza”. Dzięki umieszczeniu na portalu zdjęć lotniczych wykonanych podczas lotu na niskim pułapie turyści mogą sami ocenić, na ile dany szlak jest dla nich atrakcyjny i stanowi rzeczywiście ścieżkę wśród walorów naturalnych danego regionu. Staramy się, aby jak najwięcej obszarów było zilustrowanych w takiej formie, dając w ten sposób pełny ogląd na odwiedzane przez turystów tereny.

W naszym portalu można znaleźć opisy wielu lokalizacji atrakcyjnych przyrodniczo – parków narodowych, rezerwatów czy pomników przyrody. Dzięki interaktywnej mapie łatwo ciekawe obiekty w interesującej was lokalizacji.

Urok naszych zdjęć lotniczych mogą docenić również miłośnicy zabytków i architektury.  Możesz oszacować harmonię bryły zabytku, często niemożliwą do oganięcia z poziomu ziemi, poprzez patrzenie zaledwie na jego fronton. Oglądane z góry kształty dachów kościołów, pałaców lub dworów pozwalają ocenić jakość rozwiązań architektonicznych w sposób nieosiągalny dla osób stojących na ziemi.

Ożarów. Zrewitalizowany zespół dworski składający się z drewnianego dworu z 1757 r. z łamanym dachem polskim i dwoma alkierzami, parkiem z pomnikami przyrody i stawami, altaną oraz basztą widokową. Zespół ten jest Oddziałem Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu. zaleczanski_park_krajonbrazowy_22.jpg

Materiały promocyjno-informacyjne

Zanim wybierzesz się w podróż, sprawdź, co oferuje ci trasa, którą planujesz. Może zdecydujecie się na spróbowanie swoich sił we wspinaczce, jeździe konnej czy kajakowaniu, a może odkryjesz tajemniczy zamek, o którym do tej pory nie wiedziałeś.

Zapraszamy do obejrzenia naszych interaktywnych prezentacji, które pokażą co warto uwzględnić w programie wycieczki. Wskażą również jak bardzo tę wyprawę ułatwią i uatrakcyjnią ci nowe technologie, rozszerzona rzeczywistość, czy proste aplikacje, które szybko zaimportujesz na telefon osobisty. „Regiony przyjazne turystom” wykorzystują prezentacje multimedialne jako sprawdzone materiały promocyjne i instruktażowe.

sin_2.jpg profil2.jpg
System Informacyjno-Nawigacyjny Jak uzyskać dostęp do funkcji tworzenia
indywidualnego profilu Użytkownika
Portalu Turystyki Aktywnej „W siodle”
widok3.jpg spacer_amber.jpg
Tworzenie interaktywnego widoku Spacer interaktywny po mapie cyfrowej
Portalu Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej

 

„Regiony przyjazne turystom” w zależności od skali obszaru lub możliwości finansowych w różnym zakresie wdrażają projekty dotyczące systemów e-informacji.

zakres_projektu.jpg zasoby_i_funkcje.jpg
Zakres projektu „Turystyka w siodle −
infrastruktura innowacyjnego
i unikatowego produktu turystycznego”
Zasoby i funkcje Portalu Turystyki Aktywnej „W siodle”

 

„Regiony przyjazne turystom” w celu promocji swoich walorów oraz produktów turystycznych korzystają z różnych technik multimedialnych.

film3.jpg owca.jpg
Łódzki Szlak Konny Walory kulturowe i przyrodnicze Ziemi Wieluńskiej
spacer.jpg powiatwielunski.jpg
Spacer interaktywny po mapie cyfrowej
Łódzkiego Szlaku Konnego
Powiat wieluński - oferta turustyczna

 

Zamieszczamy przykłady prezentacji multimedialnych, które opracowały „Regiony przyjazne turystom” w celu rekomendacji przygotowania obszaru, z uwagi na przyjazd kibiców EURO 2012 lub miłośników atrakcji kulturowych czy też różnych form turystyki aktywnej. Prezentacje pokazują również dbałość regionu w zakresie przygotowania systemu e-informacji.

rkz.jpg amber_euro.jpg
Turystyka aktywna inspirowana walorami
kulturowymi w województwie łódzkim
Oferta Ziemi Wieluńskiej dla Kibiców  EURO 2012
oraz fanów turystyki i kultury aktywnej

 

Zamieszczamy przykłady prezentacji multimedialnych, które są dowodem, że „Regiony przyjazne turystom” w celu rekomendacji przygotowania obszaru w zakresie systemu e-informacji, rzeczywiście wykorzystują rozwiązania innowacyjne oraz zapewniające wszechstronny dostęp do treści i map cyfrowych. Budujące jest również to, że dzieje się tak w dużych regionach – województwach, jak również w projektach o zasięgu lokalnym (np. powiatowym).

innowacyjnosc.jpg innowacyjnosc2.jpg
Innowacyjność technologiczna
szlaków turystycznych
– platforma internetowa kompleksowo
zintegrowana z urządzeniami mobilnymi
oraz telefonami komórkowymi
dla projektu „Turystyka w siodle”
Innowacyjność technologiczna
szlaków turystycznych
– platforma internetowa kompleksowo
zintegrowana z urządzeniami mobilnymi
oraz telefonami komórkowymi dla projektu
Szlaku Bursztynowego Powiatu Wieluńskiego”

Dokumenty