Facebook
Konkurs fotograficzny

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym. Prześlij nam ciekawe zdjęcia atrakcyjnych miejsc w Polsce i wygrywaj cenne nagrody!


więcej...

Konkurs filmowy

Obejrzyj inspiracje do brania udziału w wydarzeniach atrakcyjnych dla turystów aktywnych. Przekaż swój film w innym ciekawym temacie. Każdy film będzie zgłoszony do konkursu. Autor filmu najlepszego w danym roku wygra tablet.

więcej...

Pobierz bezpłatnie
Ankieta

Regiony, statystyki

Polska jest krainą wyjątkowych miejsc. Piękne tereny posiadają bogatą historię, którą niektóre regiony doskonale prezentują turystom. W „map4U” wybierz dla siebie region, który gościnnie cię przyjmie. Wykorzystaj przygotowane STATYSTYKI REGIONALNE.

Opis

Szanowny Turysto, Drogi Przyjacielu Aktywności i Innowacji!

Szczerze powiedziawszy, miano „Region przyjazny turystom” jest nie dla każdego i nie wszystkim jest ono przyznawane.

Ponieważ wierzymy, że taki tytuł przyniesie mieszkańcom i przedsiębiorcom regionu przyjaznego turystom wiele korzyści, załączamy specjalne zaproszenie do ubiegania się o ten najbardziej prestiżowy instrument promocji obszaru w ofercie turystycznej. Tytuł, który pozwala władzom i gospodarzom regionu mieć poczucie dobrze wykonanych obowiązków.

Jakie zatem rekomendacje powinny być istotne dla turystów wybierających się do obszaru, który otrzymał tytuł „Regionu przyjaznego turystom”? Czego spodziewać się mogą po takim obszarze turyści aktywni, którzy chcą komfortowo i bezpiecznie podróżować oraz korzystać różnorakich rozrywek, atrakcji i usług bazy turystycznej? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz na tej i innych stronach serwisu.

Zapraszamy jednocześnie do społeczności turystów aktywnych spotykających się na szlakach turystycznych oraz do grona arbitrów budujących rzetelną rekomendację do uzyskania tytułu „Regionu przyjaznego turystom”. Polecamy również obszary, które na takowy tytuł zasługują.

Definicja „Regionu przyjaznego turyście”

Region ma naturalne walory oraz kreuje produkty turystyczne i dokłada wielu starań, żeby opracowana treść przydatna dla turysty miała postać elektroniczną i była prezentowana na interaktywnych mapach cyfrowych.

Nagórzyce Małe. Widok na przystań Lidzbark Warmiński. Zamek biskupów. XVII w. Turystyka w siodle.

Region jest autentycznie atrakcyjny dla turysty:

 • mieszkańcy i gospodarze instytucjonalni czekają na turystów,
 • przedsiębiorcy systematycznie budują bazę noclegową i gastronomiczną w licznych uroczych zakątkach regionu,
 • samorząd terytorialny modernizuje oraz rozwija podległe sobie drogi samochodowe oraz obiekty przydatne dla uprawiania sportu i rekreacji,
 • region posiada unikatowe w skali kraju atrakcje kulturowe,
 • walory przyrodnicze i krajobrazowe towarzyszą każdej wędrówce: na turystycznym szlaku rowerowym, konnym lub pieszym oraz w dorzeczu czystych rzek i strumieni,
 • produkty turystyczne, kulturalne i sportowe w postaci e-usług można rezerwować i kontraktować przez Internet oraz telefony komórkowe i smartfony.

Region posiada kompleksowy, wszechstronny oraz innowacyjny System Informacyjno-Nawigacyjny w kontekście:

 • wymogów różnych form turystyki aktywnej: rowerowej, pieszej, konnej, wodnej, samochodowej,
 • różnorodności inspiracji dla turysty: zwiedzanie zabytków, uroki krajobrazowo-przyrodnicze, wydarzenia kulturalne i sportowe.

Regionalne informacje z bazy danych i mapy cyfrowe:

 • są publikowane wszystkimi popularnymi kanałami oraz sposobami dotarcia do odbiorców: Internet, laptop, telefon komórkowy, smartfon, nawigacja w samochodzie, PDA,
 • tworzą treść multimedialną – tekst, galerie zdjęć, prezentacje w 3D, audio (lektor), video,
 • nie upiększają, nie kłamią ale rzetelnie oddają rzeczywistość.

Regionalny portal udostępnia mechanizmy integrujące społeczność turystów, poprzez możliwość zgłaszania opinii i wyrażania swojego zdania oraz wymiany poglądów. Cały system integruje e-informacje z obszaru turystyki, kultury, sportu i rekreacji.

produkty_2.jpg

Karty informacyjne stron serwisów turystycznych i kulturalnych działających w standardach technicznych polecanych przez „map4U” w prosty sposób integrują się z zasobami tego portalu oraz innych serwisów turystycznych.

Redakcja „map4U” promuje każdy szlak i obiekt przydatny turystom,
który posiada kartę informacyjną spełniającą kryteria jakościowe
systemu informacyjnego „Regionu przyjaznego turystom”.

To nie wszystko!

Tylko od Ciebie zależy więc, kiedy i gdzie staniesz się klientem oferty „Regionów przyjaznych turyście”.

Rada w kilku prostych słowach: korzystanie z bazy danych, interaktywnych map cyfrowych oraz aplikacji w urządzeniach mobilnych otwiera wrota do „Regionów przyjaznych turyście”.

Jako użytkownik tych rozwiązań automatycznie przystajesz do grona turystów aktywnych oraz przyjaciół techniki i innowacyjności – tym samym uzyskujesz najlepsze wprowadzenie do świata podróży, rozrywki i ciekawego życia.

Zaskakujące jest to, że te wszystkie korzyści przybliżają i udostępniają Tobie rozwiązania oferowane za darmo.

Dlaczego nie miałbyś wstąpić do zespołu arbitrów przyznających tytuł „Regionu przyjaznego turyście” już dzisiaj?

Karty informacyjne portalu pozwalają zgłaszać „pomysły” i zadawać „pytania”. W praktyce pozwalają oceniać atrakcyjność szlaków, obiektów oraz jakość usług i produktów. Mechanizmy aplikacyjne redakcji „map4U” pozwalają wszystkie tego typu uwagi i komentarze analizować i zestawiać w konkretne raporty.

Wszystko, co musisz zrobić, to wypełnić stać się użytkownikiem portalu, a właściwie pakietu aplikacji Systemu Informacyjno-Nawigacyjnego, który bezpłatnie udostępniają strony portalu, w takim zakresie jaki jest Tobie potrzebny. A później, będąc w e-przestrzeni na mapach portalu lub w rzeczywistym terenie nawigując przy pomocy aplikacji GPS, po prostu zgłaszaj stosowne uwagi do bazy danych Systemu Informacyjno-Nawigacyjnego.

Algorytmy aplikacji obiektywnie wskażą „Regiony przyjazne turystom”, a redaktorzy „map4U” tylko oznaczą i wyróżnią rekomendowane przez turystów szlaki, obiekty oraz produkty turystyczne i kulturalne, w kartach informacyjnych oraz na mapach cyfrowych.

Z wyrazami szacunku, wraz z oczekiwaniami na wartościowe opinie

Redakcja „map4U”


Wieluń. Bike Maraton. Wyprawa turystów po Warcie. Zawody I Mistrzostw Regionu Wieluńskiego Nordic Walking w Gaszynie.

PS. Nie czekaj – zrób to dzisiaj.

Zarejestruj się jako użytkownik portalu i zainstaluj potrzebne sobie aplikacje na posiadanych urządzeniach mobilnych – w telefonie komórkowym, smartfonie lub na PDA.

Wyżej wymienione i opisane korzyści to tylko część tego, z czego będzie mógł skorzystać jako turysta lub klient oferty kulturalnej „ Regionu przyjaznego turyście”.

Pełna lista przywilejów to pozytywne emocje i przeżycia, jakich doświadczysz w dobrze wybranym regionie na interaktywnych mapach cyfrowych Systemu Informacyjno-Nawigacyjnego „map4U”.