Facebook
Konkurs fotograficzny

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym. Prześlij nam ciekawe zdjęcia atrakcyjnych miejsc w Polsce i wygrywaj cenne nagrody!


więcej...

Konkurs filmowy

Obejrzyj inspiracje do brania udziału w wydarzeniach atrakcyjnych dla turystów aktywnych. Przekaż swój film w innym ciekawym temacie. Każdy film będzie zgłoszony do konkursu. Autor filmu najlepszego w danym roku wygra tablet.

więcej...

Pobierz bezpłatnie
Ankieta

Podróż Szlakiem Pegaza

Redakcja portalu map4U.pl to zespół pasjonatów turystyki, to turyści aktywni. Jak nikt inny rozumiemy, że czasem warto poszukać wyjątkowych sposobów na pokazanie regionu wartego odwiedzenia.

Opis

Postanowiliśmy zaprosić Cię, Drogi Turysto Aktywny, na
„Szlak Pegaza”.

Niczym piękny mitologiczny skrzydlaty koń wzbiliśmy się do chmur, by „z lotu ptaka” podziwiać urodę polskiej przyrody czy okolice zabytkowych obiektów. Nie byliśmy jednak samolubni, bowiem w map4U.pl znajdziesz dokumentację fotograficzną z tej podróży. Liczymy zbiór fotografii ze „Szlaku Pegaza”, wciąż przez nas wzbogacany i rozbudowywany, nie tylko wzbudzi Twój zachwyt, ale spowoduje, że zechcesz sam odwiedzić te miejsca. Kto wie, może na grzbiecie skrzydlatego konia.

Załęczański Park Krajobrazowy.

Załęczeński Park Krajobrazowy, łuk Warty

Dzięki umieszczonym na portalu zdjęciom lotniczym, wykonanym podczas lotu na niskim pułapie, podróżujesz „Szlakiem Pegaza”. Tak zwiedzając możesz sam ocenić, na ile dany szlak jest dla Ciebie atrakcyjny i stanowi rzeczywiście ścieżkę wśród walorów naturalnych danego regionu.

Możesz oszacować harmonię bryły zabytku, często niemożliwą do oganięcia z poziomu ziemi, poprzez patrzenie zaledwie na jego fronton. Oglądane z góry kształty dachów kościołów, pałaców lub dworów pozwalają ocenić jakość rozwiązań architektonicznych w sposób nieosiągalny dla osób stojących na ziemi.

Ożarów. Zrewitalizowany zespół dworski składający się z drewnianego dworu z 1757 r. z łamanym dachem polskim i dwoma alkierzami, parkiem z pomnikami przyrody i stawami, altaną oraz basztą widokową. Zespół ten jest Oddziałem Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu.

Dwór w Ożarowie

Zdjęcia lotnicze dają Ci także wyjątkową zdolność oceniania odległości pensjonatu lub gospodarstwa agroturystycznego (w którym zarezerowałeś poprzez e-usługi nocleg) od pobliskich aktrackcji. To szczególnie cenne, gdy będziesz planował, czy na grzyby wybrać się pieszo czy na rowerze, albo też czy warto wykąpać się w pobliskim stawie, czy też jest on zbyt oddalony lub po prostu mały.

To wszystko daje Ci podróż 

„Szlakiem Pegaza”

na „map4U”!

 

Załęcze Małe. Granatowe Źródła

Załęcze Małe, Granatowe Źródła

Póki co na Szlaku Pegaza znalazły się tereny województwa łódzkiego, ale kiedy tylko wiosna wykiełkuje, zaś ziemia oświetlona będzie letnim słońcem, dosiądziemy skrzydlatego konia, by pokazać Ci jeszcze więcej.

Jeśli masz, Drogi Turysto, dorobek swoich zdjęć, które by wzbogaciły podróż „Szlakiem Pegaza”, weź udział w naszych konkursach. Wygraj smartfona, PDA, nawigację GPS i wiele innych, cennych nagród!