Facebook
Konkurs fotograficzny

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym. Prześlij nam ciekawe zdjęcia atrakcyjnych miejsc w Polsce i wygrywaj cenne nagrody!


więcej...

Konkurs filmowy

Obejrzyj inspiracje do brania udziału w wydarzeniach atrakcyjnych dla turystów aktywnych. Przekaż swój film w innym ciekawym temacie. Każdy film będzie zgłoszony do konkursu. Autor filmu najlepszego w danym roku wygra tablet.

więcej...

Pobierz bezpłatnie
Ankieta

Festiwal Słowian i Wikingów – Wolin

Organizowany na Wolinie zlot miłośników ludów nadbałtyckich. Co roku około 1500 osób przyjeżdża, aby spotkać się i pokazać życie, zwyczaje oraz historię Wikingów i Słowian.

Opis

Festiwal Słowian i Wikingów odbywa się co roku w pierwszy weekend sierpnia na wyspie Wolin. Impreza jest przede wszystkim zlotem miłośników średniowiecznych nadbałtyckich wojów. Inspiracją dla imprezy jest „Jomswikinga saga” – pochodząca z X wieku legenda opisująca historię bractwa Jomswikingów. Każdego roku na Wolin zjeżdża się około 1500 uczestników – wojowników, rzemieślników czy grup muzycznych, którzy prezentują realia ówczesnego życia.

Podczas festiwalu można odwiedzić wioskę, spróbować tradycyjnych potraw, zobaczyć dawne obrzędy (ślub, pogrzeb), a także codzienne zajęcia. Przybyli wikingowie rozbijają bowiem na wyspie namioty, w których lepią garnki, robią biżuterię czy szyją ubrania. Głównymi atrakcjami są zawsze inscenizacje wielkich bitew stoczonych pomiędzy oboma ludami. Podczas imprezy odbywają się także sesje naukowe poświęcone tematyce ludów nadbałtyckich.

Polecamy uwadze informacje zebrane na stronie www.jomsborg-vineta.com

Filmy

Codzienne życie wczesnego średniowiecza

– Wolin 2012 (3 min)

Festiwal Słowian i Wikingów

– Wolin 2012 (3 min)

Wojny Wikingów i Słowian

– Wolin 2012 (3 min)

Historia w deszczu

– Wolin 2012 (1 min)