Facebook
Konkurs fotograficzny

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym. Prześlij nam ciekawe zdjęcia atrakcyjnych miejsc w Polsce i wygrywaj cenne nagrody!


więcej...

Konkurs filmowy

Obejrzyj inspiracje do brania udziału w wydarzeniach atrakcyjnych dla turystów aktywnych. Przekaż swój film w innym ciekawym temacie. Każdy film będzie zgłoszony do konkursu. Autor filmu najlepszego w danym roku wygra tablet.

więcej...

Pobierz bezpłatnie
Ankieta

Międzynarodowy Zjazd Wojowników Słowiańskich – Grzybowo

Zjazd Wojowników Słowiańskich to coroczna impreza kulturalna mająca na celu propagowanie tradycji i obyczajów starosłowiańskich.

Opis

Zjazd Wojowników Słowiańskich odbywa się jak co roku w przedostatni weekend sierpnia na grzybowskim grodzie koło Wrześni.

Dzięki wspólnym działaniom z właścicielem grodziska – Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy na grodzisku stanęła rekonstrukcja chaty oraz drewniany posąg Świętowita (tzw. Światowida).

Celem imprezy jest propagowanie tradycji i obyczajów starosłowiańskich oraz popularyzacja wiedzy historycznej z okresu początków państwowości polskiej.

Podczas Zjazdu można zobaczyć jak żyją wojowie, podpatrzeć ich treningi i oporządzanie uzbrojenia. Punktem kulminacyjnym jest bitwa z udziałem kilkuset wojowników.

Rzemieślnicy prezentują swój kunszt w wyrobie oręża jak i przedmiotów codziennego użytku. U rzemieślników i kupców można zakupić wyroby z ich warsztatów i kramów.

Oprócz bitwy wojowników można również zobaczyć turniej wojów na miecze, turniej łuczniczy i wiele innych atrakcji, które są przygotowane dla turystów odwiedzających grzybowski gród.

Filmy

Codzienne życie wczesnego średniowiecza

– Grzybowo 2012 (2 min)

Międzynarodowy Zjazd Wojowników Słowiańskich

– Grzybowo 2012 (3 min)

 

Wojny Wojowników Słowiańskich

– Grzybowo 2012 (2 min)

 

Impreza odbyła się już 14 razy:

Zapraszamy na XV zjazd w 2014 roku.

Polecamy uwadze informacje zebrane na stronie www.grodgrzybowo.pl