Facebook
Konkurs fotograficzny

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym. Prześlij nam ciekawe zdjęcia atrakcyjnych miejsc w Polsce i wygrywaj cenne nagrody!


więcej...

Konkurs filmowy

Obejrzyj inspiracje do brania udziału w wydarzeniach atrakcyjnych dla turystów aktywnych. Przekaż swój film w innym ciekawym temacie. Każdy film będzie zgłoszony do konkursu. Autor filmu najlepszego w danym roku wygra tablet.

więcej...

Pobierz bezpłatnie
Ankieta

Uzdrowiska i SPA

Aktywność uzdrowiskowa charakterystyczna dla wszystkich dbających o zdrowie i urodę oraz korzystających z usług medycznych poza miejscem zamieszkania. Dla turystów przeznaczone są sanatoria, uzdrowiska, obiekty SPA&Wellness.

Opis

Aktywność uzdrowiskowa – miłośnicy zdrowia i urody.

Aktywność uzdrowiskowa kiedyś kojarzyła się jedynie z wizytami w sanatorium. Dzisiaj jest to bardzo rozbudowana gałąź turystyki o szerokiej gamie możliwości. Dzisiejsze sanatoria wspomagają leczenie wielu chorób, jednocześnie oferując wiele zabiegów dla osób, które niekoniecznie chcą się leczyć, a po prostu dbają o swoje zdrowie. Zdrowy styl życia promowany jest bardzo szeroko i coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że tylko od naszego sposobu życia zależy jak długo nasze ciało będzie chciało nam służyć.

Warto odwiedzić także uzdrowiska, które często łączą atrakcje krajobrazowe i walory przyrodnicze. Często ich walorem są wody źródlane. Inną gałęzią aktywności uzdrowiskowej jest dbanie o urodę. Powstają liczne obiekty SPA & Wellness. Oferta tego typu ośrodków jest bardzo urozmaicona, znaleźć w niej można liczne zabiegi dla zdrowia i urody.

Krynica-Zdrój. Pijalnia Główna

Pijalnia wód w Kudowie-Zdroju

Turyści preferujący omawianą aktywność mogą na map4u wyszukać ciekawe informacje przede wszystkim korzystając z kategorii:

  • Wycieczki, szlaki,
    • Wycieczki,
    • Szlaki turystyczne piesze i rowerowe.
  • Noclegi i gastronomia / Baza noclegowa,
    • Sanatoria, uzdrowiska,
    • Obiekty SPA i Wellness

Ponadto podczas planowania podróży można poszukać ciekawych informacji urozmaicających wycieczkę w kategoriach: Zabytki i kultura, Przyroda i krajobrazy, Noclegi i gastronomia, Baza towarzysząca (Dworce i przystanki autobusowe, Dworce i stacje kolejowe). Korzystając z tych informacji zaplanujemy naszą wycieczkę przez tereny atrakcyjne pod względem kulturowym i przyrodniczym, a także bez problemu znajdziemy miejsce na obiad lub nocleg podczas wyprawy.

 

Sopot. Dom Zdrojowy

Sopot. Dom zdrojowy

Najważniejsze miejscowości uzdrowiskowe w Polsce to:

  • Ciechocinek,
  • Busko Zdrój,
  • Lądek Zdrój,
  • Kołobrzeg,
  • Nałęczów,
  • Szczawno Zdrój,
  • Ustroń,
  • Kudowa Zdrój
  • Szczawnica.

Lądek Zdrój to najstarze uzdrowisko w Polsce. Znajdują się tu źródła nasyconej radioaktywnym gazem wody, która wykorzystana jest przy leczeniu miażdżycy i niedokrwienia organizmu. Radon działa także przeciwzapalnie i odczulająco, przyspiesza regenerację naskórka oraz ma pozytywny wpływ na choroby kręgosłupa. Oprócz samych kąpieli leczniczych, można tutaj miło spędzić czas w renesansowo-barokowym miasteczku lub odwiedzić okoliczny zamek w Karpieniu lub Jaskinię Radochowską.

Busko Zdrój jest uzdrowiskiem położonym w województwie świętokrzyskim. Znajdujące się tutaj wody siarczkowe, jodkowo-bromkowe i borowina stosowane są do leczenia chorób układu krążenia, narządów ruchu, schorzeń reumatyczne, ortopedycznych, neurologicznych oraz dermatologicznych. Odwiedzający Busko kuracjusze mogą skorzystać z 13 obiektów sanatoryjnych. W miejscowości znajduje się XIX-wieczny park zdrojowy, zabytkowe wille zdrojowe oraz ciekawa, XIX-wieczna zabudowa.

Nałęczów specjalizuje się w leczniu różnorodnych schorzeń kardiologicznych. Specyficzny, panujący tutaj mikroklimat sprzyja leczniu nadciśnienia. W pijalni wód spróbować można znanej ze swoich właściwości „Nałęczowianki”. W centrum miasta znajduje się znany Park Zdrojowy ze Starymi Łazienkami oraz zespół zabytkowych willi. Najcenniejszym zabytkiem Nałęczowa jest barokowy Pałac Małachowskich wybudowany w II poł. XVIII w.