Facebook
Konkurs fotograficzny

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym. Prześlij nam ciekawe zdjęcia atrakcyjnych miejsc w Polsce i wygrywaj cenne nagrody!


więcej...

Konkurs filmowy

Obejrzyj inspiracje do brania udziału w wydarzeniach atrakcyjnych dla turystów aktywnych. Przekaż swój film w innym ciekawym temacie. Każdy film będzie zgłoszony do konkursu. Autor filmu najlepszego w danym roku wygra tablet.

więcej...

Pobierz bezpłatnie
Ankieta

Wypocznij, rozerwij się, zrób zakupy

Strona poświęcona jest miłośnikom wypoczynku bez pośpiechu i komfortowej rozrywki oraz podróżującym w sprawach służbowych. Omawiane są aktywności takie jak: wypoczynkowa, rodzinna, uzdrowiskowa, seniorzy, rozrywkowa, biznesowa, zakupowa.

Opis

W dziale zebrane są strony poświęcone miłośnikom rozrywki i wypoczynku, a także osobom lubiącym miejski zgiełk oraz atmosferę centrów handlowych. Publikowane informacje będą również przydatne podróżującym w sprawach służbowych oraz wszystkim dbającym o zdrowie i urodę. W pewnym sensie dział przeznaczony jest dla „leniuchów”, którzy cenią sobie komfortowy wypoczynek bez większego wysiłku własnych mięśni. Mają ochotę na aktywność w dyskotece, lecz nie na szlaku turystycznym w górach.

Wirtualne spacery w 3D

Zabytkową zabudowę Rynku stanowią neorenesansowy Ratusz, przylegający do niego wspaniały kościół ewangelicki, budynek

Wirtualny spacer w 3D

Pszczyna – Rynek

Zabytkową zabudowę Rynku stanowią neorenesansowy Ratusz, przylegający do niego wspaniały kościół ewangelicki, budynek "Warty" z Bramą Wybrańców prowadzącą do zamku i stojący nieco za nimi kościół katolicki Wszystkich Świętych.

Sopot jest kurortem nadmorskim i uzdrowiskiem, po II wojnie światowej znanym z organizowanych tam od 1961 w Operze Leśnej konkursów piosenki Sopot Festival.  Miasto posiada najdłuższe w Europie molo o drewnianej konstrukcji.

Wirtualny spacer w 3D

Sopot

Sopot jest kurortem nadmorskim i uzdrowiskiem, po II wojnie światowej znanym z organizowanych tam od 1961 w Operze Leśnej konkursów piosenki Sopot Festival. Miasto posiada najdłuższe w Europie molo o drewnianej konstrukcji.

Ciekawe informacje znajdą tutaj zarówno rodzice podróżujący z dziećmi, seniorzy jak i biznesmeni, pod waunkiem, że odnajdą strony właściwe dla ich preferencji. Omawiane są niżej wymienione aktywności.

  • Wypoczynkowa – miłośnicy wypoczynku bez pośpiechu.
  • Rodzinna – dzieci oraz towarzyszący rodzice.
  • Uzdrowiskowa, SPA – miłośnicy zdrowia i urody.
  • Seniorzy – mający dużo czasu, lubiący spacery i nie wyczynowy wypoczynek
  • Rozrywkowa – miłośnicy dobrej oraz ciekawej zabawy i rozrywki.
  • Biznesowa – menadżerowie, handlowcy, organizatorzy i uczestnicy konferencji.
  • Zakupowa – lubiący atmosferę obiektów handlowych i usługowych.

Wirtualne spacery w 3D

Najwieksze centrum hanldowe w Polsce to łódzka Manufaktura. W odrestaurowanych, pofabrycznych wnętrzach znajduje się aż 110 tys. m² powierzchni najmu.

Wirtualny spacer w 3D

Centrum Handlowe Manufaktura w Łodzi

Najwieksze centrum hanldowe w Polsce to łódzka Manufaktura. W odrestaurowanych, pofabrycznych wnętrzach znajduje się aż 110 tys. m² powierzchni najmu.

Centrum Handlowe Port Łódź

Wirtualny spacer w 3D

Centrum Handlowe Port Łódź

Informacje skierowane są dla wszystkich tych, którzy szukają świetnej okazji by rozerwać się w dobrym towarzystwie. Zabawa może mieć przecież miejsce nie tylko w miejscowości, w której mieszkamy, jadąc gdzieś na urlop, turysta chciałby mieć pewność, że nie trafi do przysłowiowej dziury, tylko do miejsca, w którym znajduje się moc atrakcji także na popołudnia i wieczory. W całym kraju przecież znajdują się kultowe kluby i dyskoteki oraz puby o niezwykłej renomie. Znane centra handlowe oferują dziś atrakcje pozwalające na spędzenie w danym miejscu całego dnia. W każdym takim miejscu znajdują się dziś kina, które oprócz klasycznego repertuaru proponują filmy 3D. Wiele atrakcji czeka także dzieci, jeżeli zechcemy je ze sobą zabrać dobre centra usługowe zaproponują miejsca ciekawych zabaw i edukacji.

Niekiedy mamy ochotę połączyć dłuższy wyjazd w celach służbowych z odrobiną przyjemności podczas udanej imprezy, lub w trakcie zakupów.

Uzdrowiska i senatoria kiedyś kojarzyły się jedynie z wizytami w celu naprawy zdrowia. Dzisiaj są to obiekty obsługujące bardzo rozbudowaną gałąź turystyki o szerokiej gamie możliwości. Dzisiejsze sanatoria wspomagają leczenie wielu chorób, jednocześnie oferując wiele zabiegów dla osób, które niekoniecznie chcą się leczyć, a po prostu dbają o swoje zdrowie. Zdrowy styl życia promowany jest bardzo szeroko i coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że tylko od naszego sposobu życia zależy jak długo nasze ciało będzie chciało nam służyć. Warto odwiedzić także uzdrowiska, które często łączą atrakcje krajobrazowe i walory przyrodnicze. Często ich walorem są wody źródlane. Inną gałęzią aktywności uzdrowiskowej jest dbanie o urodę. Powstają liczne obiekty SPA & Wellness. Oferta tego typu ośrodków jest bardzo urozmaicona, znaleźć w niej można liczne zabiegi dla zdrowia i urody.

 

Kłobuck. Hotel „Wenecka”

Kłobuck. Hotel „Wenecka” – Zabiegi dla zdrowia i urody

 

Determinacją do aktywności częstokroć bywa dla turysty specyficzna okoliczność przyrody, pora roku, możliwości i umiejętności osobiste. Czasem wystarczy po prostu zewnętrzny impuls. Komunikat, że warto spróbować z polecenia przyjaciela. Niech „map4U” będzie dla Ciebie takim przyjacielem! 

Redakcja „map4U” na bieżąco rozbudowuje portal o nowe treści. Codziennie szukamy dla Ciebie nowych źródeł wyzwań i inspiracji. Nie zdziw się zatem, że dziś nie znajdziesz tu jeszcze wszystkiego, o czym turysta mógłby zamarzyć. Jednak jeśli brakuje tu Twojej pasji, Twojej inspiracji, napisz do redakcji. Z radością umieścimy Twój materiał w serwisie. Bo „map4U” to także Twój dziennik podróży, jeśli tylko zechcesz przesłać nam swoją opowieść wraz ze zdjęciami.