Facebook
Konkurs fotograficzny

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym. Prześlij nam ciekawe zdjęcia atrakcyjnych miejsc w Polsce i wygrywaj cenne nagrody!


więcej...

Konkurs filmowy

Obejrzyj inspiracje do brania udziału w wydarzeniach atrakcyjnych dla turystów aktywnych. Przekaż swój film w innym ciekawym temacie. Każdy film będzie zgłoszony do konkursu. Autor filmu najlepszego w danym roku wygra tablet.

więcej...

Pobierz bezpłatnie
Ankieta

Na zakupach

Aktywność charakterystyczna dla osób doceniających ofertę miast – dużych skupisk ludzi, tętniących życiem, gdzie można korzystać z prawdziwego bogactwa oferty kulturalnej.

Opis

Aktywność zakupowa – lubiący atmosferę obiektów handlowych i usługowych.

Turyści preferują bardzo różnorodne formy spędzania wolnego czasu. Ostatnio coraz bardziej popularnym nurtem staje się turystyka zakupowa. Wybierają ją osoby lubiące duże miasta, centa handlowe i odwiedzanie licznych sklepów. Współczesne centra handlowe są w stanie wypełnić turyście niemal cały dzień. Oprócz samych zakupów, stanowiących sedno wyjazdu, posiadają one lokale gastronomiczne, a często także miejsca rozrywki, jak kino czy klub. Turyści zakupowi szukają nowych sklepów marek nie obecnych w ich rodzinnym mieście, polują na nowości lub wyprzedaże. Dla takiego turysty skierowane są przede wszystkim galerie handlowe, centra handlowo-rozrywkowe oraz centra dużych miast wypełnione sklepami.

Wirtualne spacery w 3D

Najwieksze centrum hanldowe w Polsce to łódzka Manufaktura. W odrestaurowanych, pofabrycznych wnętrzach znajduje się aż 110 tys. m² powierzchni najmu.Centrum Handlowe Port Łódź
Centrum Handlowe Manufaktura w ŁodziCentrum Handlowe Port Łódź

Turyści preferujący omawianą aktywność mogą na map4u wyszukać ciekawe informacje przede wszystkim korzystając z kategorii:

 • Wycieczki, szlaki,
  • Wycieczki,
 • Baza towarzysząca,
  • Usługi i handel.

Ponadto podczas planowania podróży można poszukać ciekawych informacji urozmaicających wycieczkę w kategoriach: Zabytki i kultura, Przyroda i krajobrazy, Noclegi i gastronomia, Baza towarzysząca. Korzystając z tych informacji zaplanujemy naszą wycieczkę przez tereny atrakcyjne pod względem kulturowym i przyrodniczym, a także bez problemu znajdziemy miejsce na obiad lub nocleg podczas wyprawy.

 

Gdańsk. Centrum Handlowe „Madison”

Gdańsk. Centrum Handlowe „Madison”

 Duże centra handlowe można odnaleźć bez problemu w każdym większym mieście Polski. Czasami łączą one ze sobą funkcję zakupową z historyczną. Tak jest w przypadku takich obiektów jak:

 • Manufaktura w Łodzi – jest to rozległy kompleks handlowo-usługowy znajdujący się w zrewitalizowanych budynach fabrycznych wybudowanych pod koniec XIX w. przez Izreala Poznańskiego. Na terenie centrum znajduje się ponad 250 sklepów, kilkadziesiąt restauracji, a także: kino, kręgielnia, dyskoteka, Experymentarium, dwa muzea (Muzeum Fabryki oraz Muzeum Sztuki) oraz hotel Andel's
 • Stary Browar w Poznaniu – obiekt zlokalizowany z budynkach dawnego browaru Huggerów wybudowanego w XIX w. Na powierzchni 130 000 m² można odnaleźć ponad 200 sklepów i punktów gastronomicznych. Przy okazji robienia zakupów w Starym Browarze turyście będą mieli okazję zobaczyć liczne ekspozycje sztuki współczesnej. Na terenie centrum znajduje się również multikino.
 • Focus Mall w Bydgoszczy – na cele handlowe przerobiono m.in. cztery zabytkowe kamienice należące kiedyś do Bydgoskich Zakłaków Mięsnych. Centrum łączy w sobie historię z nowoczesnością, w historycznych budynkach znajdują sie lokale gastronimiczne, biura oraz klub. Obok zabytkowych kamienic dostawiono nowoczesny budynek, w którym umiejscowione jest ok. 140 sklepów należących do najbardziej popularnych sieci.

W pozostałych miastach również znajdują się duże centra handlowe, które zaspokoją potrzeby miłośników turystyki zakupowej:

 • Wola Park w Warszawie,
 • Galeria Arkadia w Warszawie,
 • Magnolia we Wrocławiu,
 • Galeria Krakowska,
 • Galeria Bałtycka w Gdańsku.
Lubiący atmosferę obiektów handlowych i usługowych.