Facebook
Konkurs fotograficzny

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym. Prześlij nam ciekawe zdjęcia atrakcyjnych miejsc w Polsce i wygrywaj cenne nagrody!


więcej...

Konkurs filmowy

Obejrzyj inspiracje do brania udziału w wydarzeniach atrakcyjnych dla turystów aktywnych. Przekaż swój film w innym ciekawym temacie. Każdy film będzie zgłoszony do konkursu. Autor filmu najlepszego w danym roku wygra tablet.

więcej...

Pobierz bezpłatnie
Ankieta

Na rowerze

Aktywność charakterystyczna dla osób uprawiających sporty rowerowe oraz wszystkich ceniących rekreację na dwóch kółkach, organizujących rajdy i wycieczki rowerowe.

Opis

Aktywność rowerowa – miłośnicy jazdy na dwóch kółkach.

Każdy kto szuka aktywnego sposobu przemierzania kilometrów próbował na pewno kiedyś jazdy rowerem, a każdy kto kiedykolwiek próbował jazdy rowerem nigdy nie zdecyduje się zamienić roweru na inny środek lokomocji. Właśnie do osób tak myślących skierowana jest aktywność rowerowa. Rower jest zaufanym przyjacielem wszystkich turystów aktywnych. Pozwala on na jazdę zarówno po mieście, jak w miejscach, w które samochód nigdy się nie dostanie. Jego użytkownicy wiedzą świetnie, że jego wielką zaletą są minimalne koszty użytkowania, które są niczym wobec korzyści zdrowotnych jakie przynosi jazda na bicyklu.

W Polsce wiele regionów oferuje bardzo szeroką bazę szlaków rowerowych, także tematycznych, czemu sprzyja oczywiście wspaniała przyroda. Rowerowa przygoda jest możliwa od wiosny do jesieni, a najwytrwalsi pedałują nawet zimą.

Arturówek to obiekt wypoczynkowy w Łodzi, położony pośród Lasu Łagiewnickiego, na obszarze źródliskowym rzeki Bzury.

Wirtualny spacer w 3D

Arturówek

Arturówek to obiekt wypoczynkowy w Łodzi, położony pośród Lasu Łagiewnickiego, na obszarze źródliskowym rzeki Bzury.

Turyści preferujący omawianą aktywność mogą na map4u wyszukać ciekawe informacje przede wszystkim korzystając z kategorii:

 • Wycieczki, szlaki,
  • Wycieczki,
  • Szlaki turystyczne rowerowe,
 • Baza towarzysząca,
  • Warsztaty rowerowe,
  • Wypożyczalnie sprzętu turystycznego.

Ponadto podczas planowania podróży można poszukać ciekawych informacji urozmaicających wycieczkę w kategoriach: Zabytki i kultura, Przyroda i krajobrazy, Noclegi i gastronomia. Korzystając z tych informacji zaplanujemy naszą wycieczkę przez tereny atrakcyjne pod względem kulturowym i przyrodniczym, a także bez problemu znajdziemy miejsce na obiad lub nocleg podczas wyprawy.

Rajd 3D – 2011

Turyści w trakcie rowerowej wycieczki

W Polsce jest kilka regionów szczególnie atrakcyjnych dla turysty rowerowego. Turyści o średniej kondycji, chcący pokonać łagodne trasy mogą wybrać się w takie regiony, jak:

 • Podlasie: Puszcza Białowieska, Puszcza Knyszyńska i Dolina Bugu,
 • Mazury, w tym bardzo ciekawa Puszcza Augustowska,
 • wybrzeże Bałtyku.

Dla bardziej wysportowanych i aktywnych ciekawe szlaki przygotowane zostały m.in.

 • na Roztoczu,
 • w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej,
 • w Sudetach,
 • w Bieszczadach.

Turystyka rowerowa

Turyści podczas rowerowej wycieczki

Naszym turystom możemy polecić kilka ciekawych i dobrze przygotowanych szlaków.

 • Jurajski Rowerowy Szlak Orlich Gniazd – szlak biegnący od Krakowa do Czętochowy, wzdłuż wielu atrakcji kulturowych. Po drodze można obejrzeć ciekawe zamki warowne (np. XIV-wieczny zamek w Olszynie), a także interesujące dla tego regionu formacje skalne.
 • Piastowski Szlak Rowerowy – licząca ponad 100 km trasa rowerowa wyznaczona w Wielkopolsce. Wiedzie wzdłuż malowniczych pagórków Pojezierza Gnieźnieńskiego. Zaczyna się w Poznaniu i przebiega przez miejscowości związane z pierwszą Polską dynastią, m.in. przez Ostrów Lednicki i Gniezno. Oprócz miejsc historycznych na szlaku podziwiać można przyrodę w Parku Krajobrazowym Promno oraz Lednickim Parku Krajobrazowym.
 • Transgraniczny Trakt Rowerowy – jest to trasa przeznaczona przede wszystkim dla osób, które liczą na kontakt z przyrodą i odpoczynek od cywilizacji. Przebiega wzdłuż południowej i wschodniej granicy Polski i liczy sobie 70 km długości. Szlak ten posiada wiele połączeń z innymi bieszczadzkimi szlakami.