Facebook
Konkurs fotograficzny

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym. Prześlij nam ciekawe zdjęcia atrakcyjnych miejsc w Polsce i wygrywaj cenne nagrody!


więcej...

Konkurs filmowy

Obejrzyj inspiracje do brania udziału w wydarzeniach atrakcyjnych dla turystów aktywnych. Przekaż swój film w innym ciekawym temacie. Każdy film będzie zgłoszony do konkursu. Autor filmu najlepszego w danym roku wygra tablet.

więcej...

Pobierz bezpłatnie
Ankieta

W siodle

Aktywność charakterystyczna dla uprawiających sporty jeździeckie oraz wszystkich ceniących rekreację konną, organizujących rajdy i wycieczki konne. Rekreacja i turystyka konna wymaga ścisłej współpracy i wzajemnego zrozumienia człowieka ze zwierzęciem.

Opis

Aktywność konna – miłośnicy jeździectwa i rekreacji konnej.

Aktywność konna obejmuje coraz szerszą rzeszę turystów. Koń od lat jest przyjacielem człowieka, a teraz gdy tak rzadko jest wykorzystywany do pracy, może razem z człowiekiem stać się podróżnikiem, co przecież tak bardzo lubi.

Turystyka konna ma tą wspaniałą cechę, że buduje ważną relację pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem. Turystyka w siodle to na początek nauka jazdy konnej, którą możemy podjąć w wielu ośrodkach jazdy konnej w całej Polsce. Bardziej zaawansowani spróbować mogą rajdów i wędrówek, które łączą rekreację z podziwianiem przyrody i krajobrazów. Wyjazdy takie mogą trwać jeden dzień, ale mogą mieć także znamiona wyprawy w odległe zakątki i pochłonąć kilkanaście nawet dni.

Zdecydować można się także na uprawianie jednej z dyscyplin końskich od wyścigów, przez konkursy skoków, aż po rajdy na orientację. Inną formą spędzania czasu są także wszelkie przejażdżki w zaprzęgu konnym. Sporty konne umożliwiają nam realizowanie swoich pasji przez cały rok, niezależnie od pogody.

Wirtualne spacery w 3D

Łódzki Szlak Konny – Miejsca postojoweStadnina koni Walewice jest spółką strategiczną Agencji Nieruchomości Rolnych. Jest to największa stadnina koni rasy małopolskiej w Polsce i jedna z większych stadnin w Europie.
Łódzki Szlak Konny – Miejsca postojoweStadnina koni Walewice

Turyści preferujący omawianą aktywność mogą na map4u wyszukać ciekawe informacje przede wszystkim korzystając z kategorii:

 • Wycieczki, szlaki,
  • Wycieczki,
  • Szlaki turystyczne konne,
 • Sport i rekreacja,
  • Ośrodki jazdy konnej,
 • Baza towarzysząca,
  • Miejsca postojowe dla konia,
  • Lecznice dla zwierząt,
  • Kowal/podkuwacz.

Ponadto podczas planowania podróży można poszukać ciekawych informacji urozmaicających wycieczkę w kategoriach: Zabytki i kultura, Przyroda i krajobrazy, Noclegi i gastronomia. Korzystając z tych informacji zaplanujemy naszą wycieczkę przez tereny atrakcyjne pod względem kulturowym i przyrodniczym, a także bez problemu znajdziemy miejsce na obiad lub nocleg podczas wyprawy.

 

Filmowa impresja o turystyce i rekreacji
na Łódzkim Szlaku Konnym

Turystyka w siodle to aktywna forma wypoczynku i rekreacji na łonie natury, która dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń. Jej unikalny charakter polega na możliwości zwiedzania atrakcji turystycznych podróżując na końskim grzbiecie.

Rekreacja i turystyka konna wymaga ścisłej współpracy i wzajemnego zrozumienia człowieka ze zwierzęciem. Pozwala także na spędzanie czasu z przyjaciółmi i rodziną podczas wspólnych rajdów i wycieczek.

Wirtualne spacery w 3D

Stajnia Gajewniki – to malowniczo położona stajnia w środkowej Polsce. Jest to idealne miejsce na wypoczynek.Gospodarstwo agroturystyczne „Stajnia Stokrotka” leży na szlaku konnym, w pobliżu znajdują się szlaki piesze i rowerowe.
Stajnia GajewnikiStajnia Stokrotka
Podczas rajdu lub wędrówce po Łódzkim Szlaku Konnym możesz skorzystać z miejsca postojowego. Jest ono świetnie przystosowane dla koniarzy, ale jednocześnie daje możliwość odpoczynku dla innych turystów.Podczas rajdu lub wędrówce po Łódzkim Szlaku Konnym możesz skorzystać z miejsca postojowego. Jest ono świetnie przystosowane dla koniarzy, ale jednocześnie daje możliwość odpoczynku dla innych turystów.
Łódzki Szlak Konny – Miejsce postojowe WitówŁódzki Szlak Konny – Miejsce postojowe Sokolniki-Las